İnternet TV Server Hizmeti

 

 

İnternet Canlı Yayın Hosting Hizmetimizde kullanıcı kendi bilgisayar ya da 3g canlı yayın encoder cihazından yayın yapmaktadır.  Kameranızı 3G encoder cihazına takabilir ya da kameranızı   bilgisayarınıza "USB video capture card"  ile bağlarsınız.  Kamera görüntünüz aynı anda Medya Canlı Serverları üzerinden web sitenizden ya da facebook sayfanızdan yayınlanır.  Dilerseniz bilgisayarınıza kuracağınız encoder software ile bilgisayar hard diskinizde bulunan video dosyalarını da playlist yaparak canlı yayın şeklinde yayınlayabilirsiniz. Böyle bir durumda bilgisayarınızın 24 saat açık kalması gerekecektir.

 

Web TV Hosting Hizmetimizde ise  video dosyalarınızı Medya Canlı Serverlarına FTP  ile upload yaparak yüklersiniz.  Daha sonra Medya Canlı Kontrol panelinizde server üzerindeki video dosyalarınızı playlist yaparak yayınlarsınız.  Bu şekilde her hangi bir bilgisayara ihtiyaç duymadan server üzerinden yayın yaparsınız.  Kamera ile canlı yayın gireceğiniz zaman ise bilgisayarınızdan yayına başlarsınız. O zaman server yayını kesilir ve canlı yayınınız başlar.  Canlı yayın bittikten sonra ise otomatik olarak tekrar server yayını başlayarak kesintisiz olarak Web TV niz yayınına devam eder. Tamamen full otomasyon sistemine sahip web tv hosting kontrol panelinden oluşturduğunuz playlistleri dilediğiniz gün dilediğiniz saatte devreye alıp dilediğiniz saate yayınına son verirsiniz.  Böylece sadece bir kaç dakikanızı ayırarark bir aylık yayın akışınızı oluşturup  bir sonraki planlamaya kadar tüm yayıncılık işlemleri Medya Canlı Serverları sizin için yapacaktır.

 

 

 

Hizmetlerimiz

Medya Canlı İletişim ile internetten neler yapabileceğinize çok şaşıracaksınız

Artık kendi web tvnizi kurabildiğiniz gibi, internet üzerinden video konferanslar, özel oturumlu video sohbetler, interaktif toplantılar ve daha birçok hizmetimizden faydalanabileceksiniz.

 

 

Web Tv

Sizin de bir Web Tv'niz olsun! Kendi internet televizyonunuzu kurmak Medya Canlı İletişim ile çok kolay. Firmanız veya müşterilerinize gerek canlı, gerek banttan yayınlar yapıp, 7 gün 24 saat sürekli yayın yapan bir kanalınız olsun. Günlük, haftalık ve aylık yayın akışınızı kendiniz programlayın. Canlı yayına geçiş anında duraksama olmadan yayınınız devam etsin. Video paylaşım sitelerinde içerikler alın. Yayınlarınızı milyonlarla paylaşın. Yayın sayfasına yorum ve sohbet alanları ekleyin. Dilerseniz kapalı devre ( şifreli ) yayınlar yapın. Donma ve kesinti olmadan canlı yayın yapmanın keyfini yaşayın.

3G Canlı Yayın

3G canlı yayın, video görüntülerinin 3G mobil hızlı data hatları üzerinden televizyon ya da internet serverlerine gönderilerek izlenmesidir.Günümüzde kablosuz yayınlarında 3G canlı yayın, uydu aracılığı ile yapılan yayınların yerini almaya başlamıştır. Bu işlemi gerçekleştiren cihazlar iki türlüdür. Birincisi sadece bir kablosuz modem ile çalışan modemler, ikincisi ise birden fazla kablosuz modemin aynı anda tek bir modemmiş gibi çalıştığı cihazlar. Tek modemli cihazlar yayın kalitesi açısından bölgedeki 3G yayın kalitesine bağlı olarak görüntü netliği değişirken, birden fazla modem kullanan cihazlarda bu sorun çok daha az olmaktadır.

Video Haber İçeriği

Haber sitesine sahipsiniz ancak ziyaretçilerinize video içerik sağlamakta zorluk çekiyorsanız sizin için çok özel bir hizmetimiz mevcut. Video Haber İçeriklerimiz sayesinde sitenizde günlük haberleri ziyaretçilerinizin kullanımına sunun. Sizin hiç birşey yapmanıza ihtiyaç kalmadan gündem veya sizin seçtiğiniz haberler sitenizde video olarak yayınlansın. Akıllı telefonlar, tabletler ve kişisel bilgisayarlar üzerinden ve bütün işletim sistemlerinden izlenebilir Video Player ile ziyaretçilerinize video içerikler sağlayın. Böylelikle sitenizin ziyaretçi trafiğini arttırıp, ziyaretçilerinize dinamik haber çözümleri sunmuş olun.

İnteraktif Canlı Sunum

Medya Canlı İletişim ile internet üzerinden seminerler verin, koçluk eğitimleri ,sunumlar ve canlı video eğitimleri yapın. Artık internet üzerinden konferans vermek canlı yayın yapmak kadar kolay.Karşılıklı yönetilebilir panellerin bulunduğu bu video yazılımında, sunum esnasında dosya aktarımı, ses düzeyi kontrolü, yorum ekleme ve yanıtlama, anket oluşturma ve düzenleme,fotoğraf veya office dosyaları yükleyip , izleyebilme olanaklarına sahipsiniz. İnteraktif Canlı Sunum ile, katılımcılarınızın moderasyonunu yapabildiğiniz gibi, çoklu katılımlarda bir çok ek özellikler ve kısıtlamalara dair ayrıntılı kullanım hakkına sahip olabilirsiniz.

Video Sohbet

Bu video sistemi sayesinde web sitenizdeki kullanıcılarınızla bire bir , online video sohbetler yapabileceğiniz gibi, birden fazla kullanıcı ile oturumları arttırabilir ve çevrimiçi online video sohbetler yapabilirsiniz. Çevirimiçi kullanıcı listesi görüntüleme, Webcam veya mikrofon ile sohbete dahil olabilme, Anlık mesajlaşma, Anlık görüntü akışı, Metin biçimlendirme ( kalın, italik,altı çizili, renkli ), Zamanlayıcı modu ( saat ve zamana göre çalışır ), Gizlilik modu ( Görünmezlik modu ), Otomatik istekler ve istek yanıtlama seçenekleri, Sesli bildirimler,Durum güncellemesi gibi kullanışlı özellikleri mevcut bu sistem, web sitelerinde kullanıcı bazlı ratingleri arttırır.

Video Recorder

Video Recorder, kameranızda, web sitenizde veya kapalı devre içerik yönetim sisteminizde bulunan, yüksek çözünürlükteki video görüntülerinizi kaydeder.Bunun yanı sıra, video paylaşım sitelerinden alacağınız görüntü ve içerikleri de kayıt olanağı sağlar. Ayrıca Video Recorder ile , video anket, video teaserlar, video e-postalar oluşturabildiğiniz gibi , video talep ve istek sunucuları da oluşturabilirsiniz.Bunun yanı sıra, video forum ve tartışma platformları oluşturabilirseniz, online mesaj ve öğelerle bu içerikleri oluşturabilir ve video yorumlarında bulunabilirsiniz.

Timeline

Our History

Lorem ipsum dolor sit amet consectetur adipiscing elit. Phasellus sed massa ac lectus auctor dapibus. Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. Vestibulum tortor quam, feugiat vitae, ultricies eget, tempor sit amet, ante. Donec eu libero sit amet quam egestas semper. Aenean ultricies mi vitae est. Mauris placerat eleifend leo.

 

 

Hakkımızda

 

3G Canlı Yayın

Medya Canlı İletişim, her türlü toplantı, konferans, düğün, açılış, konser vb. etkinliğin internet üzerinden 3G, Kablosuz internet, ADSL hatları üzerinden canlı yayınlarını profesyonel video çekimi ile gerçekleştirmektedir. 

Etkinliklerin canlı yayın ile etkinliğe katılamayan davetlilere ya da reklam amaçlı olarak halka ulaştırılması artık bir gereklilik olmuştur. Bu sayede etkinliğin amacına tam olarak ulaşması,  kaynakların ve maliyetlerin ekonomik olarak kullanılması mümkün olacaktır.

Medya Canlı İletişim 3G canlı yayın teknolojisini emsallerine göre oldukça uygun fiyatlandırması sebebiyle sadece büyük haber kanalarının kullanımı ile sınırlı tutmayıp tüm etkinlik ve organizasyonların internet üzerinden yayınını mümkün kılmaktadır. Böylece organizasyon firmaları, kendi  ürün gamlarına “internet canlı yayın” paketini de ilave ederek müşterilerine yeni bir ürün sunabileceklerdir.

 

 

 

Diğer Makaleler...

Alt Kategoriler

Sayfa 1 / 3

JoomShaper